KOMBAJN ZBOŻOWY „PALESSE GS16”

//KOMBAJN ZBOŻOWY „PALESSE GS16”
KOMBAJN ZBOŻOWY „PALESSE GS16”2019-07-04T14:27:15+02:00

PALESSE GS16 – najwyższy model z serii Palesse.

Dwubębnowy układ omłotu z przyspieszeniem przepływu masy ziarna zapewnia dokładny omłot i wysoką wydajność. Separacja odbywa się za pomocą dwóch rotorów. Taki schemat separacji obrotowej najlepiej nadaje się do gospodarstw, które jednocześnie zbierają duże ilości zbóż i kukurydzy na ziarno.

530 koni mechanicznych

Wysoki poziom automatyzacji procesów roboczych eliminuje błędy operatorów i zapewnia stabilną pracę kombajnu w zmieniających się warunkach zbioru. Przestronna kabina nowej zunifikowanej serii zapewnia operatorowi wszystkie warunki bez stresu i zmęczenia w ciągu długiej zmiany roboczej.

Wydajność – 16kg/s

KONTAKT
0kg/s
Wydajność
0m3
Zbiornik ziarna
0 KM/h
Prędkość robocza
0KM
Moc silnika

Kombajn zbożowy KZS-1624-1 „PALESSE GS16” w wykonaniu zajmuje najwyższy szczebel kombajnów PALESSE. Najnowocześniejsza maszyna o mocy 530 KM. jest on przeznaczony dla przedsiębiorstw rolniczych o dużych ilościach zboża.

Dwubębnowy układ omłotu ze wstępnym przyspieszeniem przepływu masy ziarna zapewnia ostrożny omłot z wysoką wydajnością. Zamiast wytrząsacza słomy, kombajn jest wyposażony w rotor z dwoma wirnikami, „spiralny” w stałe pokłady kratowe i obracający się w przeciwnych kierunkach. Taki połączony schemat, łączący zalety młócenia bębnowego i rotora , najlepiej nadaje się do gospodarstw, które wraz ze zbożem, zbierają duże ilości kukurydzy.

Wysoki poziom automatyzacji wykonywanych procesów pozwala wyeliminować błędy operatora i zapewnić stabilną pracę kombajnu w zmieniających się warunkach zbioru. Przestronna kabina nowej zunifikowanej serii zapewnia wszystkie warunki pracy kombajnu bez stresu i zmęczenia podczas długiej zmiany.

Bęben młócący Wielokrotnie testowany układ omłotu bębna z przyspieszeniem przepływu masy ziarna przed podaniem do bębna młócącego świadczy o jego zaletach w kombajnie PALESSE GS16. „Czesanie” masy przez zęby bębna-akceleratorem sprawia robi jej przepływ całkowicie jednolitym. W połączeniu z dużą prędkością zapewnia nie tylko szybki i ostrożny omłot, ale także stwarza warunki dla wysokiej wydajności wszystkich kolejnych procesów.

Warunki efektywnej rotorowej separacji powstają już na etapie podania masy z młocarni: odrzutnik o specjalnej konstrukcji oddziela masę na dwa strumienie i równomiernie dostarcza do obu rotorów separatora słomy. „Owinięte” płytami oni obracają się w przeciwnych kierunkach. Gdy masa porusza się z dużą prędkością po spirali między rotorami i nieruchomymi płytami, działa na nią duża siła odśrodkowa, co zapewnia szybkie uwolnienie resztek ziarna. Jest to jeden z najważniejszych czynników co zapewniają wysoką wydajność kombajnu.

Najpierw na podsiewacz, wzdłuż niego – na sito górne, a dopiero potem – na dobrze dmuchanych kaskadach czyszczących. W ten sposób oczyszczona masa ziarna z rotorów do sit zapobiega zatorom i zmniejsza obciążenie systemu czyszczącego.

Wirniki
System czyszczenia

W systemie czyszczącym przepływ powietrza jest prowadzony przez dwa oddzielne kanały: górny strumień wydmuchuje spad między podsiewaczem a górnym sitem, już na tym etapie usuwając znaczną część lekkich frakcji. Dolny strumień jest równomiernie rozłożony między sitami, kończąc czyszczenie ziarna. Intensywność przepływu powietrza i otwarcie żaluzji czyszczących są regulowane z kabiny.

KOMFORTOWA KABINA

Kabina o zwiększonej przestrzeni roboczej i dużej powierzchni szyb spełnia wszystkie wymagania dotyczące poziomu komfortu pracy operatora. Klimatyzacja z ogrzewaniem, w pełni regulowany fotel operatora i kolumna kierownicy, składane miękkie siedzenie dla instruktora lub asystenta, komora chłodnicza, ergonomicznie rozmieszczone przyrządy i elementy sterujące – skuteczne rozwiązania dla wysokiej wydajności pracy bez stresu i zmęczenia.

Pilot i uchwytPanel sterowania i pokrętło regulacji prędkości są połączone z fotelem operatora, mają regulowaną wysokość wraz z fotelem i są zawsze w tej samej dostępnej, przyjaznej dla operatora pozycji.

Elementy sterujące z łatwo zapamiętanymi oznaczeniami są „odpowiedzialne” za wykonanie najważniejszych funkcji sterowania systemami roboczymi kombajnu.

W pokrętle regulacji prędkości skoncentrowane są funkcje sterowania wymagające szybkiej reakcji. Jest to kierunek ruchu (do przodu/do tyłu) i prędkość ruchu; podnoszenie/opuszczanie przenośnika pochyłego; zwiększenie/zmniejszenie obrotów bębna, podnoszenie/opuszczanie nagarniacza, przesuwanie jego do przodu/do tyłu; przenośnik wyładowujący; obrót przenośnik wyładowujący.

Kombajn zbożowy
Terminal LCD Terminal z ekranem LCD jest połączony za pośrednictwem sieci CAN z sześcioma modułami systemu zarządzania informacjami (CICS):
• moduł sterowania transmisją;
• moduł strat;
• moduł panelu sterowania CAN;
• moduł zarządzania sitami;
• moduł hedera;
• moduł podstawowy.

Informacyjny system kontroli System control na podstawie komputera pokładowego łączy funkcje dostarczania informacji, rejestracji, statystyki, zarządzania i kontroli. Na dużym wyświetlaczu zgrupowane są proste i jasne elementy sterujące. Wyświetla wszystkie podstawowe informacje o stanie systemów roboczych kombajnu. Komputer znajduje optymalny stosunek regulacji w zależności od plonu, wilgotności i zanieczyszczeń. Jest to niezawodny asystent, którego wartość wzrasta, gdy warunki zbiorów stają się bardziej skomplikowane.

Terminal zapewnia interaktywny dialog operatora z CICS, dając mu możliwość monitorowania i kontrolowania roboczych korpusów kombajnu, silnika, przekładni, postępu prac i operacji serwisowych, monitorowania stanu systemów kombajnu. Na ekranie terminala operator otrzymuje również dane statystyczne dotyczące postępu czyszczenia, a także informacje o możliwych sytuacjach awaryjnych.

Przechylna kamera

Nowoczesny przenonik pochyły wyróżnia się niezawodnością, stabilnym, wysokiej jakości podawaniem masy ziarnistej oraz zapewnia wysoką wydajność i jakość omłotu.

W suchej, gorącej pogodzie heder jest czasami całkowicie ukryty przed widokiem operatora za gęstą kurtyną pyłu. Problem ten można rozwiązać przez system zasysania pyłu z hedera zainstalowany w przenoniku pochyłym kombajnu. Prawdziwym wymiernym wynikiem jest zmniejszone zmęczenie oczu operatora, iw rezultacie, bardziej wydajna praca.

Rewers przenośnika pochyłego – ta operacja jest bardzo potrzebna, szczególnie w trudnych warunkach zbioru. Zastosowanie silnika hydraulicznego w konstrukcji przenośnika pochyłego umożliwia ciągły rewers przenośnika, oszczędzając czas.

Przenośnik wsteczny
Kombajn zbożowy PEWNY START

W hederach kombajnów PALESSE stosowane są najlepsze rozwiązania inżynieryjne, uznawane za standard w światowej praktyce, co zapewnia stabilną i wydajną pracę kombajnów niezależnie od zbieranych plonów i warunków zbiorów.

LED

Elektrohydrauliczny system kopiowania „Auto-kontur” w trybie automatycznym w pełni utrzymuje określoną wysokość cięcia, nacisk na glebę i położenie hedera względem gleby zarówno w kierunku wzdłużnym, jak i poprzecznym.

LED

Sygnały pochodzące z łuków kopiowania znajdujących się pod hederem są stale porównywane z podanymi wartościami. Siłowniki hydrauliczne kopiowania poprzecznego na przenonik pochyły stale utrzymuje heder równolegle do powierzchni gleby. „Auto-kontur” to pewna praca w ciemnych porach doby, na stokach i kamienistych polach, co daje wyraźny wzrost wydajności.

Wózki transportowe do hedera są zawarte w standardowym wyposażeniu wszystkich modeli kombajnów PALESSE. Pomagają dotrzeć do pola na drogach publicznych i zapewniają łatwy montaż hedera bezpośrednio w polu bez żadnego dodatkowego wyposażenia.

Wózek transportowy

Silnik Mercedes Benz

Silnik Mercedes Benz OM 502LA, moc 530 KM zapewnia stabilne działanie wszystkich systemów kombajnu, jednostek i mechanizmów. Wtrysk paliwa pod wysokim ciśnieniem w połączeniu z elektronicznym sterowaniem pracą silnika umożliwia najwyższą możliwą moc przy minimalnym zużyciu paliwa nawet przy dużych obciążeniach, które powstają w ekstremalnych warunkach zbioru.

System smarowania

Zastosowanie automatycznego układu smarowania centralnego to ogromna oszczędność czasu na rutynową konserwację, oszczędność smaru dzięki dokładniejszemu dozowaniu za pomocą urządzeń automatycznych, wydłużenie żywotności smarowanych zespołów i całej maszyny.

Zbiór rzepaku

Wykorzystanie sprzętu do zbioru rzepaku pozwala na zwiększenie stołu hedera. Kosy boczne z urządzeniami tnącymi wyraźnie odcinają rzepak wzdłuż krawędzi korony. W połączeniu z reflektorami rzepaku zmniejsza to do minimum straty nasion rzepaku.

Zbieranie kukurydzy

Zbiór kukurydzy na ziarno staje się łatwym zadaniem przy użyciu specjalnego zestawu sprzętu. Obejmuje on heder z rozdzielaczami łanu i rozdrabniaczem łodyg, zredukowany napęd bębna młócącego, wymienne klepisko i dodatkowe wyposażenie dla systemów roboczych kombajnu. Kolby są starannie oddzielone i podane do młócenia, a łodygi są drobno kruszone. Pole pozostaje całkowicie gotowe do orki.

Zbiór rzepaku Zbieranie kukurydzy
Palesse GS16
Model silnika OM 502LA
Moc nominalna, kW/(KM) 390/530
Pojemność zbiornika, l 800
Adaptery
Heder do zboża 9,2m
Heder do soi 7,5/9m
Przystawka do kukurydzy (rzędy / m) 8;12 / 5,6; 8,4
Heder do słonecznika (rzędy / m) 12 / 8,4
Stół do rzepaku 9 m
Podbieracz 4,4m
System omłotu
Szerokość bębna młócącego 1700 mm
Średnica bębna młócącego 600 mm
Obroty bębna młócącego 518 – 1152 rpm
Zbiornik ziarna
Pojemność zbiornika ziarna 10,5 m3
Wysokość rozładunku 4100 mm
Szybkość rozładunku 100 l/s
Rozdrabniacz słomy 92 szt.
Prędkość robocza 10km/h
Prędkość transportowa 20km/h
Wymiary
Długość / szerokość / wysokość w pozycji roboczej 10950/9700/4870 mm
Masa całkowita 18 050 kg
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przeważanie danych osobowych i akceptujesz postawienia polityki prywatności - RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgadzam się