SIECZKARNIA „PALESSE FS80”

//SIECZKARNIA „PALESSE FS80”
SIECZKARNIA „PALESSE FS80”2019-11-27T12:22:48+01:00

SIECZKARNIA „PALESSE FS80” O DUŻEJ WYDAJNOŚCI

SIECZKARNIA PALESSE FS80 jest wykorzystywana w średnich i dużych gospodarstwach. Nowoczesne rozwiązania gwarantują dostępność dużej mocy oraz niskie koszty eksploatacji.

Moc silnika 470 KM

Adaptery stworzone zostały z myślą o wysokiej wydajności i wysokiej jakości cięcia: heder podaje łodygi kukurydzy dokładnie w kierunku osi wzdłużnej aparatu podającego, a podbieracz, dzięki swojej konstrukcji, zapewnia najkrótszą drogę zebranej masy do walców.

KONTAKT
0t/h
Wydajność
0KM
Moc silnika
0 KM/h
Prędkość robocza

System ochronny zespołu podającego, automatyczne ostrzenie noży i układ dodawania konserwantów  są w standardowym wyposażeniu.

Kabina z klimatyzacją, podgrzewaczem, wygodnym fotelem zapewnia niezbędny poziom komfortu obsługi.

ZALETY:

 • Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, niezawodny i oszczędny silnik o mocy 450 KM, komponenty o wysokim poziomie technicznym – wszystko jest zaprojektowane do stabilnej pracy sieczkarni w najtrudniejszych warunkach z wysoką jakością cięcia.
 • Wysoki stosunek hydrauliczny maszyny zapewnia niezawodność technologiczną, a szybkie dopasowanie elementów roboczych z kabiny oszczędza czas. W konstrukcji samojezdnej sieczkarni zastosowano przekładnię hydrauliczną zespołu podającego z płynną regulacją długości cięcia z miejsca pracy operatora, hydrauliki wózka, hydrauliki elementów roboczych i sterowania kierownicą.
 • Przestronna kabina „Comfort Max” zapewnia doskonały widok panoramiczny obszaru roboczego z dowolnymi adapterami, solidną ochronę przed gorącem, zimnem, wibracjami, hałasem i kurzem. Klimatyzacja, podgrzewacz, dodatkowy fotel, skrzynka chłodząca na napoje, roleta przeciwsłoneczna są już w standardowym wyposażeniu kabiny „PALESSE FS80”. Fotel roboczy i kierownica dzięki systemowi sterowania jest idealnie dostosowana do operatora o dowolnej wysokości i budowie ciała.
 • Sieczkarnia „PALESSE” FS80 jest wyposażona w podbieracz. Teren pola jest kopiowany dokładnie i bez uszkodzenia systemu korzeniowego. Konstrukcja podbieracza zapewnia najkrótszą drogę sianokiszonki do zespołu podającego, zwiększając stabilność podbieracza. Urządzenie podbierające jest zwarte umieszczone pod ślimakiem, więc przez odwrócenie walców podajnika sianokiszonka jest usuwana bezpośrednio na polu i nie wymaga dodatkowego czyszczenia.
 • Bezrzędowy heder do zbioru roślin tnie łodygi kukurydzy czysto i na tej samej wysokości. Łodygi są doprowadzane do podajnika z ich dolnej strony, co zapobiega utracie kolb i pozostawia pole idealnie czyste. Podczas zbioru kukurydzy dojrzewania koloru wosku z twardymi łodygami, jakość cięcia i konsystencja paszy masy pozostają stabilne.
 • Płynną regulację długości cięcia można wykonać z kabiny za pomocą sterownika na pulpicie sterowniczym w dwóch zakresach 6-8 i 11-15 mm (z 40 nożami). Istnieje również możliwość pracy z 20 nożami na bębnie nożowym.
 • 40 noży umieszczonych w 4 rzędach na bębnie nożowym ustawionych pod kątem w kierunku stalnicy. Zapewnia czyste cięcie i pozwala oszczędzać energię. Ze względu na kąt nachylenia noże przesuwają masy od krawędzi do środka bębna, zmniejszając w ten sposób tarcie o ściany.
 • Szlifowanie noży bębna nożowego można wykonać automatycznie. Zapewnia wysoką jakość cięcia, zwiększenie wydajności i zmniejszenie zużycia paliwa.
 • System ochrony zespołu tnącego, wchodzący w standardowe wyposażenie kombajnu, zapobiega uszkodzeniu noży bębna obcymi przedmiotami. Stopień wrażliwości systemu ochrony jest instalowany z kabiny. Czujniki detektora metalu i kamienia dostarczają sygnały do ​​elektronicznego modułu umieszczonego w kabinie. System reaguje natychmiast, automatycznie odłącza napęd wału jednostki zasilającej i zatrzymuje przepływ masy. Włączając elektryczno-hydrauliczny rewers, obcy obiekt szybko się usuwa.
 • Pojemność zbiornika paliwa zapewnia 10 godzin kompleksowej pracy. Czyszczenie sieczkarni, chłodnicy, filtrów, kabiny z kurzu i brudu jest możliwe za pomocą systemu pneumatycznego wyposażonego w dwa zbiorniki o pojemności 80 litrów.
 • Tunel wyrzutowy z kątem skrętu 210 ° pozwala uniknąć skomplikowanego manewrowania. Kolejną zaletą, która pozwala obniżyć koszty eksploatacji – jest możliwość zmiany nie całego tunelu, ale tylko łatwo usuwalnych elementów.
Silnik
Producent / model Mercedes-Benz ОМ 502 LA
Volvo TAD13.53
Nominalna moc silnika kW / KM 331/450
345/470
Pojemność skokowa l 15,93
12,78
Cylindry V8 / R6
Pojemność zbiornika l 700
Wydajność kombajnu na 1 godzinę
Zbiór kukurydzy mleczno-woskowej t/godz. 155
Zbiór kukurydzy woskowej t/godz. 75
Zbiór kiszonki t/godz. 70
Zbiór trawy t/godz. 75
Adaptery
Heder do zbioru kukurydzy m 4,5
Podbieracz m 3,0
Heder do zbioru traw m 5,0
Wciąganie
Szerokość mm 770
Ilość walców wciągających 4
Detektor metalu i kamieni seryjny
Zespół tnący
Rodzaj bęben
Szerokość bębna nożowego mm 780
Średnica bębna nożowego mm 630
Prędkość obrotów obr./min 1260
Noży 40
Warianty układu noży 20/40
Długość cięcia mm 6 – 40
Regulacja długości cięcia z kabiny
Ostrzenie noży automatycznie z kabiny
Dodatkowy rozdrabniacz walce
Tunel wyrzutowy
Kąt obrotu tunelu wyrzutowego ° 210
Wysokość rozładunku mm 4000
Pojemność baku na konserwanty l 300
Podwozie
Prędkość transportowa km/godz. 0-20
Prędkość robocza km/godz. 12
Napęd na obie osie Nie
Wymiary i waga
Długość/szerokość/wysokość w pozycji transportowej mm 6850/3400/4000
Waga sieczkarni bez adaptera kg 11000
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przeważanie danych osobowych i akceptujesz postawienia polityki prywatności - RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI Zgadzam się